Kehribar Bebek Kolye-Damla Black & White (VZ33DBW)

Marka : Vera Zeyn
İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺169,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺125,90(KDV Dahil)
* ₺65,18 'den başlayan taksitlerle

 

%100 DOĞAL +A KALİTE SERTİFİKALI BALTIK KEHRİBARI BEBEK KOLYESİ

 

Uzunluk : 33 cm

Model    : Damla

Renk     : Black & Milky

Ağırlık   : 4-5 gr.

Menşei  : %100 Baltic Amber from Litvanya 

Kalite Segmenti : +A


 

Kehribar bir taş değil kozalaklı ağaçların reçinesinin fosilleşmiş hali olan organik bir üründür. Kehribar içeriğindeki suksinit asit/amber asitinin içerdiği doğal antibiyotik sebebiyle 2.yy'dan beri şifa amaçlı kullanılmaktadır.Türk bilim adamı İbni Sina da bir çok hastalığa çare olarak kullanmıştır.Ateş düşürücü ve bağısıklığı güçlendirici özelliği sayesinde bebeklerin diş çıkarma dönemi için vazgeçilmez bir üründür.

 

 

Avrupa ve uzak doğuda diş çıkarma döneminde bebeklere amber yani Türkçe adıyla kehribar kolye takmak çok eski dönemlerden günümüze kadar devam eden bir gelenek olup, bebeklerin diş çıkarma dönemindeki sıkıntılarına karşı çok etkili bir yöntemdir.


Kehribar kolyelerinin sırrı içeriğindeki SUKSİNİT ASİT’ten (diğer adıyla amber asiti) gelmektedir. Suksinit asit (amber asiti) kozalaklı ağaçların reçinelerinden oluşan organik bir maddedir.Suksinit asit doğal bir antibiyotik ve antienflamatuar (iltihap sökücü) özelliğine sahip olup, yan etki oluşturmadan doğal olarak sakinleştirici,ağrı kesici,iltihap giderici,spazm giderici,balgam söktürücü ve ateş düşürücü etkisi göstermektedir.Bu sayede bebeklerin ilaç kullanımını minimuma indirmektedir.


Geleneksel amber boncuklarından yapılan takılar diş çıkarmanın yan etkileri olan ağrı, iştahsızlık, mide bulantısı, kulak ağrısı, ateş ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların giderilmesinde doğal bir tedavi yöntemidir.Böylece bebeklerin en problemli dönem olan diş çıkarma dönemleri en keyifli dönem haline gelir.


Kehribar bebek diş kolyesi için Baltık Denizi’nden çıkarılanlar tercih edilmektedir.Sitemizde satılan kehribar kolyeler bir Baltık ülkesi olan Litvanya’dan getirilmiş olup hepsi %100 Baltık Amber sertifikalıdır.

 

Kullanımı : Bebeğin diş çıkarma döneminde kehribar kolye doğrudan deriye temas edecek şekilde boğazda taşınır.Böylece kolyenin içerdiği uçucu yağ vücut ısısı ve deri yoluyla vücuda geçer ve tedavi edici özelliğini gösterir.Hiçbir yan etkisi yoktur.


Bakımı : Kolye maksimum 14 günde bir akan suyun altında yaklaşık 4-5 dk süreyle tutulur. Böylece biriken statik enerji boşaltımı yapılır.Kolye + enerji dolsun istenirse haftada 1 ssat güneş altında bekletebilirsiniz.


Renk Çeşitleri: Kehribarın tüm renkleri aynı özellik ve şifa etkisine sahiptir.Renkler ve sıralama sadece görsel amaçlıdır.


Önemli Not: Mutlaka ebeveyn gözetiminde kullanılmalıdır.Belli aralıklarla taşlarda çatlama veya kırılma olup olmadığının gözetimi bebeğinizin güvenliği açısından önemlidir.Dağılma riskine karşı herbir boncuğun arası düğümlenmiştir.Çatlamış veya kırılma gösteren boncuk varsa elinizle baskı uygulayarak kolyeden bu parçayı ayırınız.Düğümler sayesinde diğer taşlar sabit kalır.

Kesinlikle ağıza alınmamalıdır.

Uyku esnasında ve ebeveyn gözetimi dışında takılmamalıdır.

Benzer Ürünler